Hasiči v MŠ
Mobilní planetárium
Rozsvícení stromu
Zpívání u stromu
Závěrečné ukončení projektu ,,Mami, tati, pojďme si číst“.

Úvodní strana > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Opatření a pravidla MŠ

Opatření a pravidla MŠ

25.5.2020

Pravidla pro ochranu zdraví a provoz MŠ Rabštejnská Lhota v období od návratu do školy do konce školního roku 2019/2020

Provoz mateřské školy bude obnoven 25.5.2020, z organizačních důvodů od 7.00 do 15.00 hodin

Cesta do školy a ze školy, pohyb před školou

• Platí zakrytí úst a nosu rouškou.
  • Minimalizujte shromažďování osob před budovou MŠ.
  • Všichni dodržují odstupy 2 metry v souladu s krizovými nebo mimořádnými opatřeními (netýká se doprovodu žáka ze společné domácnosti).
  • Rodiče denně kontrolují tělesnou teplotu svých dětí.
  • Přísný zákaz vstupu do školy mají žáci s náznaky projevů respiračního onemocnění.

V budově školy

• Po vstupu do budovy MŠ si vydezinfikujte ruce. Dezinfekce je umístěna u dveří.
  • Dbejte pokynů zaměstnanců MŠ.
  • Doprovázející osoba se pohybuje vždy v roušce,  zdržuje se v MŠ pouze po nezbytně nutnou dobu (předání, vyzvednutí dítěte) rodič urychleně převlékne dítě a opustí šatnu. Dítě doprovází vždy jen jedna osoba.
  • MŠ důrazně doporučuje, aby osoba, která přivádí a vyzvedává dítě, nebyla uvedena v rizikové skupině osob.
  • Každé dítě má na den 1 čistou roušku v sáčku uloženou v šatně.
  • Toalety musí být vybaveny tekoucí pitnou vodou, mýdlem v dávkovači a jednorázovými papírovými ručníky pro bezpečné osušení rukou.
  • Úklid a dezinfekce toalet probíhá minimálně jednou denně.

Ve třídě

• Děti a zaměstnanci mateřské školy roušky v prostorách MŠ nosit nemusí.
  • Doprovázející osoba nesmí vstupovat do třídy, dítě (po převlečení, přezutí) předáte pedagogovi v šatně.
  • Je zakázáno, aby si děti do MŠ nosily hračky, popř. jiné předměty.
  • Zákonný zástupce bere na vědomí, že v prostorách školy bude docházet ke zvýšené desinfekci prostor, ale i rukou dětí, proto zvažte, zda děti s atopickým ekzémem nebo respiračními problémy či alergickými potížemi je vhodné do MŠ dávat.

Ve školní jídelně

• Školní stravování proběhne dle stanoveného běžného režimu za zvýšených hygienických opatření dětí i zaměstnanců MŠ.
  • Pokrmy včetně příborů vydává žákům personál.

Rodiče dětí jsou při příchodu do MŠ povinni vyplnit a odevzdat ,,Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění". Čestné prohlášení bude k dispozici u vchodu do MŠ nebo k vytisknutí v příloze.