Distanční výuka 3. - 5. ročník
Pondělní uzavření školy i školky
Karanténa v MŠ
Rozhodnutí o uzavření školy
Rozhodnutí o uzavření MŠ

Úvodní strana > Základní škola > Aktuality ZŠ > Opatření v novém školním roce

Opatření v novém školním roce

Datum konání:
1.9.2020

Velmi rádi bychom přivítali všechny školáky v novém školním roce v podmínkách, na které jsme byli zvyklí, nicméně povinná opatření tu stále jsou a nám nezbývá, než se přizpůsobit. Podle vývoje situace nejen na naší škole, ale také podle tzv. semaforu budeme během roku nastavovat nová pravidla, nebo je naopak rozvolňovat. Po celý školní rok platí pravidelné mytí rukou a dezinfekce. Rouška v tuto chvíli v prostorách školy povinná není, ale žáci ji budou mít neustále připravenou v aktovce. Také budeme trvat na tom, aby rodiče neposílali do školy nemocné děti (ani rýma, ani kašel). Zároveň rodiče žádáme, aby zbytečně nevstupovali do budovy školy (netýká se rodičů prvňáčků v prvním týdnu). Snažíme se vytvořit co nejlepší podmínky pro to, aby se jednotlivé třídy co nejméně setkávaly. Z toho plyne prozatimní zrušení odpoledních kroužků, zdržíme se také všech společných akcí (projektové dny, výlety, vánoční besídka atd.). Ve školní družině se v 1. oddělení setkají zapsaní žáci 1. a 3. ročníku, ve druhém pak žáci 2., 4. a 5. ročníku. Teď je na zvážení rodičů, zda budou posílat děti do ranní družiny (6,30 – 7,30), protože zde nejsme provozně schopni dodržet oddělení jednotlivých skupin, stejně tak poslední půlhodinu v odpolední družině (16,00 - 16,30). Snad nám vývoj situace bude přát a místo úplného zavření školy se postupně vrátíme k běžnému režimu. Doufáme, že se pak rozběhnou kroužky a vyrazíme i na nějaký ten společný výlet. Buďme trpěliví, ohleduplní a držme si palce!