Zápis do MŠ
Den matek
Ředitelské volno
Plavecký kurz
Pěší výlet na Rabštejn-rodiče s dětmi
Hasiči
Divadlo v MŠ
Sportovní hry MŠ
Babiččin dvoreček
Lhotarunek
Vystoupení MŠ pro důchodce
Lhotarunek - jak to dopadlo
Focení v MŠ
Návštěva místní knihovny
Přijaté děti do MŠ

Úvodní strana > Mateřská škola > Základní údaje MŠ

Základní údaje MŠ

Naše dvoutřídní MŠ je součástí ZŠ v Rabštejnské Lhotě. Má kapacitu 48 dětí. Pěkné okolí školy, zejména blízké lesy, rybník, chráněné území Na Skalách nabízí široké využití pro pobyt venku v každém ročním období. Mateřská škola se nachází v nově postavené budově, která byla slavnostně otevřena 1. 9. 2021. Její součástí jsou dvě prostorné herny vybavené variabilní sestavou nábytku, který odpovídá rozdílné výšce dětí. Ve třídě jsou vytvořeny hrací koutky, vhodné pro různé námětové hry, centra aktivit. Děti mají k dispozici dostatečné množství hraček, didaktických pomůcek a materiálů. Ke spánku děti využívají část třídy, na kterou si rozloží matrace s lůžkovinami. Stravování probíhá také v obou třídách současně. Prostor se stolečky funguje jako jídelna. Ke každé třídě náleží šatna a sociální zařízení. Dětem je rovněž k dispozici školní tělocvična, která je v budově ZŠ. Školní zahrada je dostatečně prostorná, nově vybudovaná v přírodním stylu. Jsou zde různé koutky, záhonky, pískoviště, klouzačka, domeček na hračky, altán atd. Děti zde mají vyžití podle vlastního výběru. Tato zahrada splňuje bezpečnostní a hygienické normy.

Prostředí naší školky:

Budova školkyTřída SluníčekTřída Motýlků

WCKoupelna Motýlci

Do naší školy chodí:

Do mateřské školy chodí děti ze spádových obcí Rabštejnská Lhota, Rabštejn, Smrkový Týnec. Pokud je volná kapacita, je možné přihlásit děti z okolí.

Provoz školy:

MŠ je otevřena od 6,30 do 16,30 hodin. Rodiče mohou děti přivádět dle vlastní potřeby.

Kontakty:

Rabštejnská Lhota 220

53701 Chrudim

Tel. 601 554 654

email: msrablhota@seznam.cz

Zaměstnanci:

Iva Brabcová: zástupce pro předškolní vzdělávání

Petra Pecinová: učitelka

Lucie Janoušková: učitelka