Ředitelské volno na konci školního roku
Ředitelské volno na konci školního roku

logo.pngNaše škola je zapojena do výzvy EU peníze školám pod záštitou MŠMT, ESF v ČR, EU a OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. V minulých letech jsme zpracovali v rámci šablony III/2 180 digitálních učebních materiálů pro 1. - 5. ročník z ČJ, M, Prv, Vl, a AJ. Všechny tyto materiály jsou k dispozici v elektronické podobě ve škole a jsou využívány ve výuce. Dále jsme zapojeni do projektu „Zvýšení a zlepšení kvality výuky na ZŠ a MŠ Rabštejnská Lhota“. První část projektu byla ukončena 28. 2. 2019, od 1. 3. 2019 do 28. 2. 2021 škola pokračuje v tomto projektu a realizuje Šablony II v MŠ, v ZŠ a ŠD. V základní škole čerpáme tyto šablony: Školní asistent - personální podpora ZŠ, Zapojení ICT technika do výuky v ZŠ, Využití ICT ve vzdělávání, Klub pro žáky ZŠ (čtenářský klub, angličtina), Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neuspěchem. Školní družina čerpá šablony: Školní asistent - personální podpora ŠD, Vzdělávání peagogických pracovníků ŠD v rozsahu 8 hodin, Projektový den v ŠD  a Projektový den mimo ŠD. V mateřské škole jsou čerpány dvě šablony: Školní asistent - personální podpora MŠ a Vzdělávání pedagogických pracovníků v rozsahu 8 hodin.

Všichni žáci naší školy dostávají pravidelně každý týden o velké přestávce státem dotovanou porci ovoce, ovocné šťávy (např. Kubík) nebo zeleniny. Jedná se o projekt Evropské unie, jehož základním cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyka ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Dodavatelem produktů na naši školu je Bovys s.r.o. a pro žáky jsou zcela zdarma.

Chceme zrevitalizovat  naši školní zahradu a přeměnit ji na zahradu přírodní - takovou, ve které si děti budou nejen hrát, ale také objevovat, učit se, pracovat, sázet a set, sklízet a jíst, žasnout a obdivovat, řádit a odpočívat, prostě žít. Škola v únoru 2020 podala žádost o dotaci na vybudování zahrady v přírodním stylu pro předškolní děti v celkové částce 441 000,- Kč. Jedná se o výzvu č. 7/2019, kterou vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR. Projekt s názvem „Přírodní zahrada v Rabštejnské Lhotě“ byl akceptován a SFŽP poskytne dotaci ve výši 85% všech způsobilých nákladů, což činí částku 361 000,- Kč. Škola se bude podílet zbylými 15%, tedy částkou 80 000,- Kč. V současné době čekáme na podepsání smlouvy o poskytnutí dotace a plánujeme jednotlivé etapy. Realizace bude zahájena v létě 2020 a plán je dokončit ji do konce května 2021.