Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4
První školní týden
5
První školní týden
6
První školní týden
Schůzka s rodiči dětí z MŠ
7
První školní týden
8
První školní týden
9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29
Ředitelské volno
Ředitelské volno v ZŠ
30 1
Drobečková navigace

Úvodní strana > Základní škola > Aktuality ZŠ > Testování žáků

Testování žákůDatum konání:
12.4.2021
Od pondělí 12. 4. 2021 nastává povinnost pravidelného testování na COVID-19. Je to jednou z podmínek osobní přítomnosti ve škole, které platí jak pro žáky, tak pro zaměstnance. Škola bude využívat neinvazivní antigenní testy pro samoodběr z nosu, kterými se bude testovat 2x týdně – u nás ve škole vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno (pokud žák bude např. v pondělí chybět a do školy přijde v úterý, bude individuálně testován v úterý). Je potřeba, aby v tyto dny byli žáci ve škole nejpozději v 7.30 hod.(budova školy bude otevřena každý den v 7.15 hod.). Testování proběhne v 7.30 hod. ve třídách nebo v tělocvičně (za přítomnosti 3.osoby) při dodržení všech hygienických předpisů. Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete Vaše dítě testování nepodrobit, dítě se nemůže účastnit prezenční výuky ve škole. Absence bude evidována jako omluvená a dítěti bude zadána samostatná domácí práce. K testování se může dostavit pouze dítě, které nemá příznaky infekčního onemocnění. Mezi ty patří zvýšená tělesná teplota, suchý kašel, dušnost, zažívací potíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem), ztráta chuti a čichu, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, rýma, bolest hlavy. Pokud se vyskytne pozitivní výsledek testu Vašeho dítěte, neprodleně Vás budeme informovat a domluvíme se na dalším postupu (odchod dítěte ze školy, zajištění PCR testu). 
Naší snahou bude, aby testování probíhalo v co nejklidnější atmosféře. Paní učitelky, paní vychovatelky, paní asistentky dětem trpělivě vysvětlí, proč se testujeme, jak bude testování probíhat, na testování budou dohlížet a dětem pomáhat. V případě žáků 1. – 3. třídy je umožněna přítomnost 3. osoby na testování (zákonného zástupce, osoby, kterou zákonný zástupce pověřil).  Dítě po testování v tělocvičně bude odcházet samostatně do třídy po negativním výsledku testu. 
Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle mimořádného opatření MZd a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost je třeba prokazatelně doložit – potvrzení od lékaře, lékařská zpráva, zpráva z laboratoře v listinné či elektronické podobě – předejte třídní učitelce (v případě SMS zprávy z laboratoře prosíme o její zaslání na mail – print screen).  Pokud nebude doloženo, dítě se účastní testování podle harmonogramu školy. Testovat se nemusí také děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19.
Dalšími podmínkami pro přítomnost žáků ve škole je dodržování homogenity skupin (tříd), nošení roušek po celou dobu (žákům stačí chirurgické roušky, nikoliv však látkové), větrání a dezinfekce. S tím souvisí provoz ranní družiny, který je z organizačních důvodů do odvolání zrušen. Odpolední družina bude fungovat pro každou třídu samostatně jako obvykle do 16,00 hod. Na obědy budou žáci chodit po třídách tak, jak to probíhalo v prosinci. Vzhledem k zákazu cvičení a zpívání zůstává v platnosti také upravený rozvrh hodin z této doby. Díky zkrácenému rozvrhu má větší počet žáků možnost co nejdříve opustit školu a odjet domů dřívějším autobusem.