Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Focení v MŠ
28 29 30
Návštěva místní knihovny
31
Přijaté děti do MŠ
1 2
3 4
Schůzka s rodiči nově přijatých dětí
5 6 7 8 9
10
Pozvánka na cirkus
Pozvánka do cirkusu
Berušky
11
Pozvánka na cirkus
Pozvánka do cirkusu
Rozloučení s předškolními dětmi
12
Pozvánka na cirkus
Pozvánka do cirkusu
13
Pozvánka na cirkus
Pozvánka do cirkusu
14
Pozvánka na cirkus
Pozvánka do cirkusu
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvodní strana > Základní škola > Aktuality ZŠ > Testování žáků

Testování žákůDatum konání:
12.4.2021
Od pondělí 12. 4. 2021 nastává povinnost pravidelného testování na COVID-19. Je to jednou z podmínek osobní přítomnosti ve škole, které platí jak pro žáky, tak pro zaměstnance. Škola bude využívat neinvazivní antigenní testy pro samoodběr z nosu, kterými se bude testovat 2x týdně – u nás ve škole vždy v pondělí a ve čtvrtek ráno (pokud žák bude např. v pondělí chybět a do školy přijde v úterý, bude individuálně testován v úterý). Je potřeba, aby v tyto dny byli žáci ve škole nejpozději v 7.30 hod.(budova školy bude otevřena každý den v 7.15 hod.). Testování proběhne v 7.30 hod. ve třídách nebo v tělocvičně (za přítomnosti 3.osoby) při dodržení všech hygienických předpisů. Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete Vaše dítě testování nepodrobit, dítě se nemůže účastnit prezenční výuky ve škole. Absence bude evidována jako omluvená a dítěti bude zadána samostatná domácí práce. K testování se může dostavit pouze dítě, které nemá příznaky infekčního onemocnění. Mezi ty patří zvýšená tělesná teplota, suchý kašel, dušnost, zažívací potíže (nevolnost, zvracení, bolesti břicha, průjem), ztráta chuti a čichu, bolest v krku, bolest svalů a kloubů, rýma, bolest hlavy. Pokud se vyskytne pozitivní výsledek testu Vašeho dítěte, neprodleně Vás budeme informovat a domluvíme se na dalším postupu (odchod dítěte ze školy, zajištění PCR testu). 
Naší snahou bude, aby testování probíhalo v co nejklidnější atmosféře. Paní učitelky, paní vychovatelky, paní asistentky dětem trpělivě vysvětlí, proč se testujeme, jak bude testování probíhat, na testování budou dohlížet a dětem pomáhat. V případě žáků 1. – 3. třídy je umožněna přítomnost 3. osoby na testování (zákonného zástupce, osoby, kterou zákonný zástupce pověřil).  Dítě po testování v tělocvičně bude odcházet samostatně do třídy po negativním výsledku testu. 
Testování se neprovádí u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle mimořádného opatření MZd a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Tuto skutečnost je třeba prokazatelně doložit – potvrzení od lékaře, lékařská zpráva, zpráva z laboratoře v listinné či elektronické podobě – předejte třídní učitelce (v případě SMS zprávy z laboratoře prosíme o její zaslání na mail – print screen).  Pokud nebude doloženo, dítě se účastní testování podle harmonogramu školy. Testovat se nemusí také děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19.
Dalšími podmínkami pro přítomnost žáků ve škole je dodržování homogenity skupin (tříd), nošení roušek po celou dobu (žákům stačí chirurgické roušky, nikoliv však látkové), větrání a dezinfekce. S tím souvisí provoz ranní družiny, který je z organizačních důvodů do odvolání zrušen. Odpolední družina bude fungovat pro každou třídu samostatně jako obvykle do 16,00 hod. Na obědy budou žáci chodit po třídách tak, jak to probíhalo v prosinci. Vzhledem k zákazu cvičení a zpívání zůstává v platnosti také upravený rozvrh hodin z této doby. Díky zkrácenému rozvrhu má větší počet žáků možnost co nejdříve opustit školu a odjet domů dřívějším autobusem.