Sběr papíru se nekoná
Návrat do školy
Opatření a pravidla MŠ
Otevření školky

logo.pngNaše škola je zapojena do výzvy EU peníze školám pod záštitou MŠMT, ESF v ČR, EU a OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. V minulých letech jsme zpracovali v rámci šablony III/2 180 digitálních učebních materiálů pro 1. - 5. ročník z ČJ, M, Prv, Vl, a AJ. Všechny tyto materiály jsou k dispozici v elektronické podobě ve škole a jsou využívány ve výuce. Dále jsme zapojeni do projektu „Zvýšení a zlepšení kvality výuky na ZŠ a MŠ Rabštejnská Lhota“. První část projektu byla ukončena 28. 2. 2019, ale od 1. 3. 2019 do 28. 2. 2021 škola pokračuje v tomto projektu a bude realizovat Šablony II v MŠ, v ZŠ a ŠD. V základní škole čerpáme tyto šablony: Školní asistent - personální podpora ZŠ, Zapojení ICT technika do výuky v ZŠ, Využití ICT ve vzdělávání, Klub pro žáky ZŠ (čtenářský klub, angličtina), Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neuspěchem. Školní družina čerpá šablony: Školní asistent - personální podpora ŠD, Vzdělávání peagogických pracovníků ŠD v rozsahu 8 hodin , Projektový den v ŠD  a Projektový den mimo ŠD. V mateřské škole jsou čerpány dvě šablony: Školní asistent - personální podpora MŠ a Vzdělávání pedagogických pracovníků v rozsahu 8 hodin.

Recyklohraní je dlouhodobý projekt, který v sobě spojuje vzdělávací program a soutěže se zaměřením na třídění odpadu. Třídíme elektrozařízení, baterie, plasty a papír.

Všichni žáci naší školy dostávají pravidelně každý týden o velké přestávce státem dotovanou porci ovoce, ovocné šťávy (např. Kubík) nebo zeleniny.

Naše škola poskytuje svým žákům mléčné výrobky podporované Evropskou unií v rámci programu Mléko pro evropské školy.

V současné chvíli zpracováváme podklady pro výzvu č. 7/2019, kterou vyhlašuje Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR. Chceme zrevitalizovat  naši školní zahradu a přeměnit ji na zahradu přírodní - takovou, ve které si děti budou nejen hrát, ale také objevovat, učit se, pracovat, sázet a set, sklízet a jíst, žasnout a obdivovat, řádit a odpočívat, prostě žít. Děkujeme všem rodičům a příznivcům školy i školky za cenné připomínky, návrhy a ochotu pomoci s plánováním i realizací. Zapojit se do přeměny můžete kdykoli, nejlépe hned teď tím, že nám budete držet palce!  Přejeme si, náš projekt byl kladně posouzen, schválen, z 85% dotován a pak se do toho můžeme pustit!